CoolShaping : Soğuk Lipoliz cihazının Cryolipoliz işlevi : Yağ azaltışında yeni ve serin bir yöntem.

Vücudun hedeflenen noktalarında etkili ve verimli bir şekilde yağ azaltışını sağlayan, gözle görülür ve çarpıcı sonuçlar veren ve cildin doğal görünümünü yeniden kazandıran yeni ve non-invazif bir uygulama. Bu yöntemi diğerlerinden farklı kılan şey yağ hücrelerini hedef alan ve yok eden ileri soğutma teknolojisine sahip oluşu. Bu non-invazif prosedür iğne, anestezi, ağrı dindirici ilaçlar ya da ensizyon gibi yöntemler içermez ayrıca uygulamadan hemen sonra günlük yaşama dönülür.

CoolShaping : Soğuk Lipoliz Teknolojisi Nedir?

Bu sistemin dayandığı teknoloji, Cryolipoliz TM olarak adlandırılmaktadır ve dünyaca ünlü Harvard Tıp Fakültesi dermatologlarından Dr. Dieter Manstein ile Massachusetts General Hospital, Boston’da görev yapan Dr. R. Rox Anderson tarafından geliştirilmiştir. Araştırmaları yağ hücrelerinin soğuğa diğer çevre dokulardan daha duyarlı olduğunu göstermiştir. Bu da cilde zarar vermeden yağ dokularının güvenli bir şekilde yok edileceğini göstermiştir. Bu keşif non-invazif CoolShaping cihazının geliştirilmesine olanak sağlamıştır.

CoolShaping : Soğuk Lipoliz Uygulaması Sizin İçin Ne Derece Uygun?

CoolShaping Uygulaması için en uygun adaylar nispeten düzgün bir fiziğe sahip ancak diyet ya da spor yaparak eritilemeyen orta büyüklükte yağ kütlelerine sahip olan insanlardır. Eğer yağ tabakasının kalın olduğu belirgin bölgelerde bir incelme elde etmek istiyorsanız ve cerrahi müdahale gerektirmeyen bir sistem arayışı içindeyseniz böyle bir uygulamayı tercih edebilirsiniz. Klinik çalışmalar tedavi için uygun hastalarda yağ katmanlarının azaldığını, diğer invazif yöntemlerin aksine herhangi bir acı ağrı ya da uzun iyileşme süreleri içermediğini göstermiştir. Tedavi edilen noktalarda gözle görülür bir ilerleme kaydedilir ve doğal görünümlü bir incelme elde edilir. Klinik çalışmalarda bu uyulama yüzlerce kişinin üzerinde denenmiş ve olumlu sonuçlar elde edilmiştir.

CoolShaping : Soğuk Lipoliz Sistemi Nasıl Uygulanır?

Uygulama süresince non-invazif bir aplikatör hedef yağ hücrelerini sistemli bir şekilde soğutur ve onları yok eder.

Yağ Hücrelerine Ne olur?

Yağ hücrelerinin soğuğa maruz kalması onların sistematik bir şekilde kendi kendilerini yok etmelerini sağlar ve yağ katmanlarında giderek artan bir incelme meydana gelir. Tedavi edilen bölgelerdeki yağ hücreleri metabolizma aracılığıyla vücuttan dışarı atılır.

Uygulama sonrası yaygın görülen etkiler nelerdir?

Uygulama hiçbir cerrahi müdahaleye gerek bırakmaz ve kişi günlük yaşamına hemen geri dönebilir. Tedavi edilen bölgede birkaç dakika ila birkaç saat süren kızarıklık oluşumu görülebilir.

CoolShaping : Soğuk Lipoliz Uygulaması Ağrılı Bir İşlem Midir?

Uygulama pek çok hasta için rahat ve konforludur. Klinik denemelerde çoğu hasta için anestezi ve/veya acı dindirici ilaçların kullanımına gerek duyulmamıştır. Uygulama sonrasında insanlar rahat bir şekilde kitap okuyabilir, diz üstü bilgisayarlarında çalışma yapabilir, müzik dinleyebilir ya da dinlenebilirler.

Uygulama Ne Kadar Sürer?

Uygulama, tedavi edilen bölgenin boyutu da dikkate alındığında 30 dakika ila 1 saat kadar sürmektedir.

Uygulama Sonrası Günlük Yaşama Hemen Dönülebilir Mi?

Uygulama sonrası kişi aynı gün normal yaşamına dönebilir. Çalışabilir ya da spor yapabilir.

Ne Kadar Zaman Sonra Sonuç Almaya Başlanır?

İki-Üç  CoolShaping uygulamasının ardından iki ila dört aya kadar gözle görülür bir incelme elde edilir. Kişi daha sonra doktorunu ziyaret ederek kaydedilen ilerlemeler hakkında görüş alabilir ve ek bir uygulamaya ihtiyaç duyulup duyulmadığı konusunda karar verilebilir.

Elde Edilen Sonuçların Kalıcılığı Ne Kadardır?

CoolShaping uygulamasından en az altı ay sonrasına kadar kalıcı sonuçlar devam eder. Uygulama sonrası soğuğa maruz kalan hücreler yavaş yavaş kendilerini yok etmeye başlar ve metabolizma aracılığıyla vücuttan atılırlar. Liposuction gibi invazif yöntemlerle vücuttan atılan yağ hücrelerinin eski yerlerine geri dönme hızı daha yüksektir ancak CoolShaping uygulamasından sonra yok olan yağ hücreleri çok daha uzun bir süre yeniden oluşmayacaktır.

CoolShaping Uygulamasını Diğerlerinden Ayıran Nedir?

Uygulamadaki kontrollü soğutma sistemi sadece yağ hücrelerini hedef alır ve yok eder. Lazer, radyo frekans, ultrason gibi diğer yöntemler yağ dokularını etkiledikleri gibi civar dokuları da etkileyebilir ve zarar verebilir. Ancak böyle bir durum Cryolipoliz yönteminde meydana gelmez.

Kaydet

Kaydet

Kaydet